image
Eğitim Hakkında

Konu bir başkası ile iletişim kurmak olduğunda karşınızdaki kişi sizin canınız, sizin yetiştirdiğiniz her şeyini bildiğini düşündüğünüz evladınız bile olsa bazen tıkandığını hissettiğiniz noktalar olabiliyor. Çözüm yolları ararken nereden başlayacağımızı bilemediğimiz zamanlarda aslında en kolay olan kendimizden başlamak. Bu eğitim ile birlikte önce kendinizi keşfedip sonra çocuğunuzu daha iyi anlayacağınız bir yolculuğa ilk adımı atmış olacaksınız.Eğitim bir tam gün boyunca sınırlı katılımcı ile devam edecek yoğun bir içerik ile her bir katılımcıya özel bireysel bir görüşmeyi (katılımcı ile belirlenecek farklı bir zaman diliminde) kapsamaktadır.Eğitimin Katkıları
  • Basit adımlar ile kendimizi keşfe çıkmak, duygularımızı, düşüncelerimizi, davranışlarımızı sebepleri ile birlikte fark etmek
  • Ebeveynlik ilişkilerimizdeki rolümüzü ve beklentilerimizi anlamak
  • Daha sakin ve pozitif bir iletişim için uygulanabilir ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek
Kimler İçin Uygundur?

Kendisi ile bağını kuvvetlendirmek, iletişim ve ebeveynlik becerilerini geliştirmek isteyen herkes için uygundur.

image
Sahir B.

Çocuğunuzu keşfetme arzusu ile çıktığınız bu yolculukta kendinizi şifalandırıyor olacaksınız! Meryem Hanım bu şifa yolculuğunda farkındalık patlamalarını adeta big bang gibi ortaya çıkarıyor. Köklü davranış değişikliklerine ve evde artan uyum enerjisine şaşıracaksınız. Hatta bunun nasıl olduğunu bile anlamayacaksınız. Çünkü hiçbir zaman değiştiğinizi farketmeden değişiyor olacaksınız. Herkese benim gibi şifa olması dileği ile...

image
Nazmiye P.

Bu eğitim bana kendi deneyimlerimdeki çocuk, ebeveyn ve yetişkin halime cesaretle bakabilmek adına güçlü bir kılavuz sundu. Elimizdeki en önemli kaynağımızı yani "kendimizi" keşfetmemiz adına güçlü bir destek sağladığını düşünüyorum.

image
Bengisu Ö.

Bu eğitimle ilgili kendimde gördüğüm en büyük aydınlanma farkındalık noktasında oldu. Bir kaygı ya da stres anında aslında neden öyle hissettiğimi bir an olsun durup düşünmeyi başardığımda bir çok problemin de üstesinden gelebildiğimi gördüm. Bunu kızıma da bir alışkanlık olarak aşılamak için elimden geleni yapıyorum. Eğitim içeriğinden uygulanmasına, ikramlardan aydınlatmaya kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Bu eğitime katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum.

image
Çisil A.

Meryem Hanımın huzurlu ve sevecen ses tonuyla, bizleri evinde hissettirdiği misafirperverliğiyle, mükemmel, bilgilendirici, sakinleştirici ve kendi içimize bakmamızı sağlayan bir eğitimdi. Eğitimin her aşamasında şefkati hissettim, kendine şefkat göstermeyi öğrenmek isteyen herkese sevgiyle tavsiye ederim.

image
Aysel B.

Son zamanlarda katıldığım en dolu eğitimlerden biri... Bu değerli eğitim, sadece ebeveynler veya ebeveyn olmayı düşünenler için değil, kendini daha iyi tanıma,içsel dengeyi bulma ve daha bilinçli bir birey olma arzusunda olan herkesin faydalanabilecegi nitelikte. Ebeveyn olmamama rağmen büyük bir iştah ve merakla dinledim. Düşünülenin aksine ebeveynlik yalnızca çocuk yetiştirmek ile ilgili degil. Çocuklara daha iyi bir rol model olmanın temelinde kişinin önce kendi duygusal,fiziksel iyiliğine yatırım yapması yatıyor. Stresle başa çıkmak, öz-şefkat,farkındalığı arttırmak gibi beceriler, hem ebeveynlikte hem de kişisel yaşamda büyük bir fayda sağlıyor. Bu eğitim sayesinde, bu becerileri geliştirme ve uygulama fırsatı buldum. Eğitimin sonunda kendimi daha bilinçli hissettiğimi ve bütünsel olarak sağlıklı, dengeli bir birey olma konusunda büyük bir ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum.Kendine yatırım yapmak isteyen herkese gönülden öneririm.

image
Merve

Bambaşka bir gündü. Farklı bir bakışla bakmak,ortak tecrübeleri paylaşmak çok güzeldi. Kendimize bakmanın, farketmenin, önceliklendirmenin basit adımlarla mümkün olduğunu farkettik. Eğitimin herhangi bir eksiği olduğunu düşünmedim. Konulara hakimiyet zaten tartışılmaz. Anlatım ise her zamanki gibi sakin, yargısız, kabul dolu idi. Ben normalde kalabalığa kendimi açamam ama grubun sıcaklığı, ortamın rahatlığıyla döküldüm. Teşekkürler!

image
Gönül

Eğitimin 5 kişiyle sınırlı olması çok doğru bir karar olmuş. Hepimiz kendimizi ifade edebilme ve soru sorabilme vakti ve cesareti bulabildik. Eğitimin benim için çok verimli olduğuna inanıyorum. Zihnimde farklı pencere açtı ve uygulamak için elimden geleni yapmaya çalışacağım. İçimdeki çocuğun elinden tutup, onu seveceğim. Tatlı dilin, güler yüzün ve verdiğin güzel bilgiler ve açtığın pencereler için çok teşekkür ederim.

image
Aylin U.

Çok güzel ve değerli bir gün yaşattınız bana. Öncelikle teşekkür ederim. Uzun zamandır kendime vakit ayırmadığımı farkettim sayende. İç seslerimi uyandırdın. Aslında gelmeden önce, kendi ebeveynliğimi değerlendireceğim ve çocuklarımla olan ilişkimi, davranışlarımı gözden geçireceğim bir gün yaşayacağımı zannediyordum. Meğerse içimdeki çocuğumla nasıl bir ilişkim varmış, onu değerlendirecekmişim. Çok keyifliydi. Akıcı, interaktif olması sebebiyle de canlı bir süreçti. Teşekkürler canım, iyi ki varsın, ışığın bol olsun, aydınlattığın yol çok olsun.

image
Canan A.

Buraya gelirken kendimi daha iyi tanımak, sorunlarımın üstesinden nasıl gelebilirim, kendimi daha iyi nasıl hissedebilirim gibi sorunlar vardı. Bir günde çok etkili olur mu diye de düşünmedim değil. Ancak genel bir döngüyle (gerçek ana ihtiyaçlar) bunun üstesinden gelebileceğime inandım ve kesinlikle deneyeceğim. 15 gün sonrasını heyecanla bekleyeceğim. İnteraktif olması çok daha etkiliydi. İnsanlar, kendi yaşadığı durumlardan çok daha etkili bir şekilde öğreniyor. Her şey çok güzeldi, sunumlar, ikramlar, ilgi ve alakanız. Her şey için çok teşekkürler!